Metro: Elbistan bizim için çok değerli

2009-05-06 18:20:01

Metro: Elbistan bizim için çok değerli

Metro Turizm yöneticileri Elbistan’a bir araya geldiler.

21 Nisan 2009 / 14:20

Metro Turizm yöneticileri Elbistan'a bir araya geldiler. Elbistan'ın kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Metro Turizm Genel Koordinatörü Şenol Ayyıldız, söz verdikleri hatları birer birer Elbistan halkı için hizmete sunduklarını belirterek, ilerleyen günlerde yeniliklerin devam edeceğini söyledi.

            Grand Otel'de bir araya gelen; Metro Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Birinci, Metro Genel Müdürü Umut Kahraman, Çukurova Bölge Müdürü Ali Bugay, Trabzon Bölge Müdürü Rüştü Çakır, Gaziantep Şube Müdürü Ramazan Şahin, Kahramanmaraş Şube Müdürü Bünyamin Sökmen, Malatya Şubesinden Kadir Öz ve Mehmet Ercan, Afşin Şube Müdürü Mustafa Doğan, Lüks Ekinözü Firması Sahibi Hüseyin Çivi ile onur konukları Fatih Alagöz, Ahmet Göçer ve Kadir Dedeler, Elbistan Metro Şubesi Sahipleri Ömer ve Mustafa Genç'in konuğu oldular.

            Metro Turizm Genel Koordinatörü Şenol Ayyıldız, Metro firmasının Elbistan'da yaptığı hizmetler ve Elbistan'ın Metro Turizm'deki yeri ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Ayyıldız, şunları söyledi:

            “14 Şubatta bilindiği üzere Elbistan'da ilk toplantımızı gerçekleştirmiştik. O günkü yapmış olduğumuz toplantıda Metro Elbistan Şubesinin kapatılması ile ilgili dedikoduları ele almıştık. Metro'nun Elbistan'dan asla çıkmayacağını, aksine yatırım yapacağını ifade etmiştik. Türkiye'nin her yerinde nasıl var isek, diğer bölgelerimiz bizim için ne kadar önem taşıyorsa Elbistan'da o kadar önem taşıdığını açıklamıştık. Ve o süreç içerisinde Elbistan Metro sadece İstanbul seferi ile hizmet veriyordu. Geçmiş toplantımıza 2 ay oldu ve o toplantıda verdiğimiz bir söz vardı. Demiştik ki; Karadeniz hattımıza en kısa zamanda başlayacağımızı dile getirmiştik. Ve aracımız Trabzon'dan hareket ederek, Elbistan hattı üzerinden hizmet vermeye başladı. Bununla da kalmayarak sezon hazırlıklarımızı hızla sürdürmekteyiz. Bu anlamda Marmaris, İzmir ve Antalya gibi sahil hatlarını da Elbistan halkının hizmetine sunacağız.

Elbistan'ı biz artık kendi evimiz kendi ailemiz gibi görüyoruz. Buda demektir ki artık Elbistan'a iki ayda bir değil 15 günde bir geleceğiz. Artık Elbistan'dan çıkışımız söz konusu değil. Herkes bunu böyle bilsin. Diğer illerimizde nasıl hizmet veriyor isek, Elbistan'a da hizmet verme arzusu içerisindeyiz. Şuan 70. ilimizde faaliyetimizi başlattık. Şuanda kış sezonundayız. Yaz sezonu ile birlikte diğer hatlarımızı hayata geçirmek için biz büyük bir çaba içerisindeyiz. Elbistan'dan Trabzon'a çıkan ilk seferimizde 55 yolcu ile hareket ettik. Buda bizlerin Elbistanlılar tarafından ne kadar sevildiğinin bir göstergesidir.

Yalnız, Türkiye'nin her yerinde otogardayız ama bugün Elbistan'da otogarda yokuz. Bunun için geçmiş dönemin sayın belediye başkanından randevu istememize rağmen bize randevu verilmemişti. Yeni seçilen belediye başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunacağız. Ve neler yapacağımızı sayın belediye başkanımıza anlatmak istiyoruz.

Biz Metro olarak büyürken gireceğimiz bölgenin öncelikle fizibilitesini yaparak programlı bir şekilde hareket ediyoruz. Bu nedenle Elbistan'ın bize ne katacağını iyi biliyor ve adımlarımızı ona göre atıyoruz. Ama burada büyük bir vefa örneği gösteren ve bir araç ile ayakta duran Mustafa beye çok teşekkür ederim. Buda bizim ne kadar güçlü olduğumuzu göstermektedir. 

Bizlerde bu vefa öreği ile Elbistan'a gerek araç içerisindeki hizmet ile servis araçlarımızdaki hizmeti ve terminal hizmetimizle öncü olamaya çalışıyoruz. Biz hiçbir zaman yıkıcı rekabet içerisinde olmadık ama hepimizin de bildiği gibi Elbistan'dan 20 TL'ye İstanbul'a yolcu çekiyor rakiplerimiz. Ama biz kanunsuz olmasına rağmen onlara uymadık. Biz yolcumuza hizmeti verirken tüm ikramlarımızı kısmaktansa asıl fiyat üzerinden işlem yapıyoruz. Biz her zaman hizmet yarışı içerisinde bulduk ve öyle olmaya devam edeceğiz.

Biz aslında karayolu taşımacılığı ile uğraşan firmalar ile kenetlenmemiz lazım. Çünkü bizim rakiplerimiz demiryolları, havayolları, denizyollarıdır. Ama bazı bölgelerde bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. Bir araya gelerek el ele verdiğimiz takdirde diğer rakiplerimiz ile hizmet yarışı içerisinde olmamız gerekir.”

 

 

 

 

0
0
0
Yorum Yaz